Kontakti
iVF Riga cilmes šūnu centrs iepazīstina ārstus un pacientus ar jaunāko informāciju šūnu tehnoloģiju nozarē

Uzdod jautājumu!

Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem!

Sabīne Kondratjeva

Sabīne Kondratjeva

Zinātniski-praktiska konference ”Postnatālo cilmes šūnu izmantošanas iespējas onkoloģijā un onkohematoloģijā»

02.03.2018

Neauglības ārstēšanas un reproduktīvās ģenētikas centrs iVF Riga un iVF Riga Cilmes šūnu centrs sadarbībā ar partneriem SIA Merck un SIA BENU rīkoja bezmaksas zinātniskas un praktiskas ievirzes medicīnas konferenci “Postnatālo cilmes šūnu izmantošanas iespējas onkoloģijā un onkohematoloģijā”, kura norisinājās 2018. gada 1. martā Rīgā, Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel viesnīcā (Elizabetes iela 55).

Konferences mērķauditorija - dažādu specialitāšu ārsti, īpaši onkologi un onkohematologi, kā arī biotehnologi un laboratorijas speciālisti, kas interesējas par šūnu tehnoloģiju problēmām un vēlas saņemt jaunākās zināšanas par šūnu terapijas iespējām.

Konferences laikā īpaša uzmanība tika pievērsta Prof. Arnona Naglera lekcijai. Prof. Naglers ir vadošais Izraēlas speciālists hematoloģijas un kaula smadzeņu transplantācijas jomā, Haima Šibas Medīcinas centra kaula smadzeņu transplantācijas hematoloģijas nodaļas un nabassaites asins bankas direktors (Izraēla), Eiropas kaula smadzeņu transplantācijas biedrības (ALWP) priekšsēdētājs.

Savā lekcijā „Nabassaites asins šūnu transplantācija hematoloģisko audzēju ārstēšanā un pielietojums akūtās leikēmijas gadījumā” Prof. Arnons Naglers pastāstīja par nabassaites asins cilmes šūnu transplantācijas īpatnībām, kā arī par nabassaites asins pielietojumu onkohematoloģisko slimību gadījumos. Profesors arī sniedza informāciju par situāciju pasaulē hematopoētisko cilmes šūnu transplantoloģijas jomā un salīdzināja no dažādiem avotiem iegūtu hematopoētisko cilmes šūnu transplantāciju rezultātus onkohematoloģiskā pielietojuma gadījumā.

Cilmes šūnu transplantācijas tēmu turpināja Aleksandra Aizenštadta, PhD, kura pastāstīja par mezenhimālo stromālo šūnu iespējām un darbības mehānismu akūtas transplantāta atgrūšanas reakcijas ārstēšanai.

“iVF Riga” Reproduktīvās ģenētikas centra molekulārā ģenētiķe Dace Bērziņa iepazīstināja konferences dalībniekus ar īpašas analīzes – HLA tipēšanas – iespējām un praktisko pielietojumu onkohematologu praksē, kā arī ziņoja par jaunām diagnostikas metodēm precīzākai HLA tipēšanai un papildus iespējām piemērot šo analīzi citās medicīnas jomās.

Par cilmes šūnu centru, tā iespējām un nākotnes plāniem pastāstīja Dr. Violeta Fodina, iVF Riga neauglības ārstēšanas un reproduktīvās ģenētikas klīnikas un Cilmes šūnu centra vadītāja. Dr.Fodina uzsvēra nacionālās cilmes šūnu bankas esamības un attīstības svarīgumu. Kā arī daktere ziņoja par Cilmes šūnu centra darba plāniem tuvākajos gados, tajā skaitā par mezenhimālo stromālo šūnu iegūšanu no nabassaites audiem un taukaudiem, kā arī par GMP telpu izveidošanu darbam ar mezenhimālām stromālām šūnām.

Pēc konferences ārsti-onkologi, onkohematologi un imunologi apmeklēja iVF Riga Cilmes šūnu centru. Viņiem tika rīkota ekskursija uz Cilmes šūnu laboratoriju. Ekskursijas ietvaros Cilmes šūnu centra speciālisti un ārsti apsprieda nabassaites asins cilmes šūnu pielietojuma perspektīvas Latvijā.

Svarīgi atzīmēt, ka kaula smadzeņu transplantācija onkoloģijā un onkohematoloģijā tiek pielietota jau vairāk kā 60 gadus un pašlaik tiek uzskatīta par standarta terapijas metodi. Savukārt pēdējos 30 gados  pasaulē ir veikts vairāk par 30 000 nabassaites asins cilmes šūnu transplantāciju.

Nobeigumā jāuzsver, ka lielākā daļa konferences dalībnieku un viesu atzīmēja šādu veida pasākumu svarīgumu šūnu tehnoloģiju attīstībai Latvijā.

 

  • Zinātniski-praktiska konference ”Postnatālo cilmes šūnu izmantošanas iespējas onkoloģijā un onkohematoloģijā»
  • Zinātniski-praktiska konference ”Postnatālo cilmes šūnu izmantošanas iespējas onkoloģijā un onkohematoloģijā»
  • Zinātniski-praktiska konference ”Postnatālo cilmes šūnu izmantošanas iespējas onkoloģijā un onkohematoloģijā»
  • Zinātniski-praktiska konference ”Postnatālo cilmes šūnu izmantošanas iespējas onkoloģijā un onkohematoloģijā»