Noderīgi
Jaundzimušā cilmes šūnu saglabāšana ir bioloģiskās apdrošināšanas iespēja visai ģimenei

Kāpēc ir jāsaglabā cilmes šūnas?

Cilmes šūnu unikalitāteSpēja daudzkārtīgi dalītiesReģeneratīvas īpašības
Cilmes šūnas – tās ir šūnas, kuras var nosaukt par visu cilvēka audu un orgānu priekštečiem Cilmes šūnas ir spējīgas dalīties daudzas reizes un pārvērsties dažādu šūnu veidos,
veidojot jebkurus ķermeņa audus – muskuļu, nervu, kaulu audus u.t.t.
Pateicoties cilmes šūnu unikālajām
reģeneratīvajām īpašībām, tās kļūst par
personisko “būvniecības” materiālu, kas ir
ideāli piemērots paša pacienta organisma un imūnās sistēmas pašatjaunošanai

Pateicoties cilmes šūnu unikālajām reģeneratīvajām īpašībām, tās kļūst par  personisko “būvniecības” materiālu un terapijas veidu, kas ir ideāli piemērots paša organisma un imūnās sistēmas pašatjaunošanai. Īpaši nabassaites asins cilmes šūnas, kas tiek saglabātas dzemdību laikā, jau šodien veiksmīgi tiek pielietotas onkoloģisko saslimšanu, bērnu cerebrālās triekas, cukura diabēta un citu saslimšanu gadījumos.

Pēdējo desmit gadu laikā ir uzkrāta milzīga pieredze nabassaites asins cilmes šūnu veiksmīgā pielietošanā medicīnā . Pasaulē  jau ir veiktas vairāk kā 35 000 cilmes šūnu transplantācijas, un puse no tām ir veiktas bērniem. ASV ir reģistrēti 1365 personīgo (autologo) nabassaites asins cilmes šūnu izmantošanas gadījumi. Ārstēšanai ar cilmes šūnām, ko mēdz dēvēt arī par personalizēto ārstēšanu, ir vairākas priekšrocības, salīdzinot ar tradicionālajām metodēm-piemēram, tā kā “zāles” šajā gadījumā pacientam ir pašam sava organisma šūnas, tad organisms tās neatgrūž un praktiski nav blakņu.