Noderīgi
Jaundzimušā cilmes šūnu saglabāšana ir bioloģiskās apdrošināšanas iespēja visai ģimenei

Nabassaites asins cilmes šūnu uzglabāšana

Nabassaites asinis – asinis, kas paliek placentā un jaundzimušā nabassaitē pēc nabassaites pārgriešanas. Tās ir bagātas ar cilmes šūnām, kuras var izmantot dažādu slimību ārstēšanā.
 
Jau šodien pasaulē cilmes šūnas plaši izmanto vairāk nekā 80 asins slimību ārstēšanai, ieskaitot leikēmiju, limfomu, mielomu utt.

Nabassaites asins cilmes šūnas tiek pielietotas jau vairāk kā 25 gadus un šobrīd veiktas pāri par 30,000 šūnu transplantācijas visā pasaulē.

Aicinām pievērst uzmanību šādām nabassaites asins cilmes šūnu priekšrocībām:

Jaunas un aktīvas šūnasDer radinieku ārstēšanaiZems atgrūšanas risks

Daudz jaunākas par kaulu smadzeņu šūnām,
jo ir saglabātas
pašā jaundzimušā dzīves sākumā

Augsta saderība ar jaundzimušā
brāļiem  un māsām, kā arī
tuviem radiniekiem

Transplantācijas laikā cilmes šūnas
rada zemāku atgrūšanas
risku, jo cilmes šūnas ātrāk pielāgojas
un aktīvi sāk atjaunot asinsrades sistēmu

Nabassaites asinis ir tās asinis, kas paliek nabassaitē pēc bērna piedzimšanas. Vidējais paņemto nabassaites asiņu apjoms ir no 40 līdz 100 ml, un tas ir atkarīgs no nabassaites fizioloģiskajām īpatnībām.
 
Nabassaites asins tiek nogādātas cilmes šūnu laboratorijā, kur no tām tiek izdalītas cilmes šūnas un nosaka baktērijas un vīrusu klātbūtni. Pēc tam cilmes šūnas tiek sasaldētas ar īpašas programmas palīdzību un uzglabātas šķidrajā slāpeklī –196°C temperatūrā. Ir pierādīts, ka ilgstoša kriokonservācija neietekmē cilmes šūnu kvalitāti un daudzumu.
 
Nabassaites asins satur unikālas hematopoētiskās cilmes šūnas lielā daudzumā, kas atrodas savas aktivitātes visaugstākajā punktā. Tās ir asinsrades cilmes šūnas, kuras ir spējīgas atkārtoti dalīties un diferencēties dažādās šūnu populācijās – asinsrades priekštečos, no kuriem veidojas  nobriedušās asins šūnas – leikocīti, eritrocīti un trombocīti. Transplantētas hematopoētiskās cilmes šūnas ir ļoti efektīvas ārstēšanā, jo spēj atjaunot asinsrades sistēmu, asins saslimšanu gadījumos (leikozes) vai pēc nelabvēlīgas apkārtējas iedarbības (ķīmijterapija vai staru terapija).

Ārstēšanai ar  nabassaites asins cilmes šūnām ir visaugstākais saderības koeficients, jo paša bērna nabas saites asins vienmēr der 100%, savukārt ar lielu varbūtību tās der arī viņa brāļiem un māsām. Gadījumos, kad tiek pielietotas donora nabassaites asins cilmes šūnas, arī tad tās neizsauc tik daudz sarežģījumu un atgrūšanu kā kaulu smadzeņu cilmes šūnas.
 
Agrāk nabassaites asinis parasti izmeta kopā ar nabassaiti uzreiz pēc dzemdībām, taču pašlaik vecāki visās pasaules valstīs arvien biežāk izvēlas saglabāt nabassaites cilmes šūnas, saprotot, ka tikai bērna dzimšanas brīdī viņiem ir unikāla iespēja nodrošināt personisko šūnu rezervi savam bērnam.
 
Nabassaites asins paņemšana ir viegla un nesāpīga procedūra, kura ir absolūti nekaitīga gan grūtnieces, gan jaundzimušā veselībai. Procesa laikā ir izslēgts inficēšanās risks. Ievietojot nabassaitē medicīnisko adatu, asinis no tās tek patstāvīgi. Salīdzinājumam, lai iegūtu cilmes šūnas no kaulu smadzenēm, punkcijai ir nepieciešama 2 stundu operācija ar narkozi, kuras laikā ir iespējamas ar elpošanas un asinsrites sistēmām saistītas komplikācijas.
Speciāli apmācīts dzemdību nodaļas medicīnas personāls (vecmāte) veic nabassaites asins paņemšanu dzemdību zālē tieši pēc bērna piedzimšanas, pirms placentas atdalīšanas. Pēc bērna piedzimšanas, nabassaite tiek saspiesta ar īpašām klemmēm un nabassaites asinis, kas paliek tajā, tiek savāktas sterilā asins maisā ar koagulantu (šķidrums, kas novērš asins sarecēšanu). Pie maisa ir piestiprināta caurule ar adatu asins paņemšanai. Ar šo adatu tiek punktēta nabassaites vēna un caur vēnu asinis tek asins maisā. Process aizņem 2-5 minūtes un var tikt veikts gan dabisko dzemdību laikā, gan dzemdībās ar ķeizargriezienu. Uz asins maisiņa tiek uzrakstīti pacientes dati un tas tiek ievietots asins paņemšanas un uzglabāšanas iepakojumā. Personāls aizpilda pavaddokumentus un atdod iepakojumu mūsu cilmes šūnu centra kurjeram.
Nepieciešamības gadījumā nabassaites asins cilmes šūnas ir pieejamas uzreiz, jo īpaši zemā temperatūrā (-196°С) ilgstoši saglabā savu funkcionālo aktivitāti. 
Cilmes šūnu koncentrāta sagatavošana izsniegšanai (pēc pieprasījuma) neaizņem ilgu laiku, savukārt nepieciešamo donora paraugu var meklēt gadiem. Izmantot nabassaites cilmes šūnas ir ļoti ekonomiski – saglabājot jaundzimušā cilmes šūnas, vecāki var būt droši: savu nabassaites asins cilmes šūnu paņemšanas, apstrādes un uzglabāšanas izmaksas visas dzīves garumā ir vismaz 10 reižu zemākas par kaulu smadzeņu cilmes šūnu donora paraugu.