Noderīgi
Jaundzimušā cilmes šūnu saglabāšana ir bioloģiskās apdrošināšanas iespēja visai ģimenei

Nabassaites audu cilmes šūnas

Nabassaites audi ir daļa (fragments) no nabassaites, kas ir bagāta ar mezenhimālām cilmes šūnām. Šādām cilmes šūnām ir liels potenciāls skrimšļaudu, muskuļu un nervu šūnu ārstēšanai.

Aicinām pievērst uzmanību šādām nabassaites audu cilmes šūnu priekšrocībām:

Jaunas un aktīvas šūnasViegli pielietotSuper sadarbība

Jaunākas, salīdzinot ar pieaugušā
cilmes šūnām, tāpēc tām piemīt augstākās
atjaunošanas spējas 

Transplantācijas laikā cilmes šūnām nav
atgrūšanas efekta, turklāt nepieciešamības
gadījumā šīs cilmes šūnas var tikt
pielietotas jebkuram ģimenes loceklim
ar 100% varbūtību

Nabassaites asins un audu kompleksa
pielietošana rada labāku ārstēšanas rezultātu,
tādējādi paplašinot ārstēšanas iespējas
un uzlabojot ārstēšanas potenciālu

Salīdzinoši nesen zinātnieki ir atklājuši jaunu mezenhimālo cilmes šūnu avotu – tā ir nabassaite – saite, kas savieno augli ar placentu un aizsargā nabassaites asinsvadus no saspiešanas un locīšanas. Nabassaite ir aizpildīta ar želejveidīgo vielu, tā saucamo Vartona želeju, kurā atrodas nabassaites artērijas un vēna. Tieši no šiem audiem, kas ir apkārt asinsvadiem, tiek izdalītas mezenhimālās cilmes šūnas, kuru īpašības ir krietni vien pārākas par tām, kuras iegūtas no citiem avotiem.

Mezenhimālām cilmes šūnām ir plašs bioloģiskās aktivitātes darbību spektrs: tās nomāc iekaisuma reakcijas, stimulē asinsvadu augšanu, paaugstina citu šūnu izdzīvošanas spēju, kā arī ir spējīgas diferencēties dažādu audu šūnās. Mezenhimālās cilmes šūnas var migrēt bojājuma un iekaisuma vietā, tādejādi piedaloties orgānu un audu atjaunošanas procesos.

Mezenhimālām cilmes šūnām, kuras ir izdalītas no nabassaites, piemīt vairākas īpašības:

  • Tās ir aktīvas, “jaunas” cilmes šūnas, ļoti efektīvas cilvēka audu un orgānu reģeneratīvajai terapijai
  • Iegūšanai netiek veiktas sāpīgas punkcijas, kā, piemēram, kaulu smadzeņu iegūšanas gadījumā vai liposakcijas punkcijā (taukaudu iegūšana)
  • Nabassaites šūnu izdalīšana ir vienkāršāka un ātrāka nekā šūnu izdalīšana no citiem materiāliem
  • No nabassaites ir iespējams iegūt lielu cilmes šūnu daudzumu. Tas nozīmē, ka tādas šūnas ir izmantojamas vairākas reizes
  • Nabassaites mezenhimālām cilmes šūnām nav atgrūšanas riska un nepieciešamības gadījumā tās tiek pielietotas jebkuram ģimenes loceklim ar 100% varbūtību.

Mezenhimālās cilmes šūnas tiek izmantotas, lai izstrādātu ārstēšanas metodes čūlainam kolītam (autoimūnās slimības), transplantāta atgrūšanās reakcijai, sirds asinsvadu sistēmas saslimšanām, aknu bojājumiem, kā arī lai veicinātu skrimšļu, kaulaudu un ādas (pēc apdegumiem un čūlām) atjaunošanas procesus.

SVARĪGI ZINĀT!

iVF Riga laboratorija izmanto īpašu metodi šūnu sasaldēšanai, lai nepieciešamības gadījumā pielietotu šūnas pēc iespējas ātrāk. Īpašās metodes priekšrocības ir sekojošas: šūnas jau ir izdalītas no nabassaites audiem, tās tiek rūpīgi atlasītas, novērotas, kā arī tām ir veikta kvalitātes kontrole pirms sasaldēšanas.

iVF Riga Laboratorija ir būvēta un aprīkota pēc augstākajiem kvalitātes un drošības standartiem pasaulē – GMP (Good Manufacturing Practice - Laba ražošanas prakse). Te pilnas sterilitātes apstākļos tiek iegūtas cilmes šūnas no nabassaites asinīm un nabassaites audiem.