Par mums
iVF Riga cilmes šūnu centrs rūpējas par veselīgu nākotni visai ģimenei

iVF Riga cilmes šūnu centrs ir pirmā nacionālā cilmes šūnu banka Latvijā.

“iVF Riga Cilmes šūnu centrs” ir pirmais nacionālais cilmes šūnu centrs Latvijā.

iVF Riga Cilmes šūnu banka ir “iVF Riga” neauglības ārstēšanas un reproduktīvās ģenētikas klīnikas nodaļa. Cilmes šūnu laboratorija savu darbību uzsāka 2016.gadā, kad saņēma speciālu atļauju no Zaļu Valsts Aģentūras (audu un šūnu izmantošanas atļauja Nr.AC-7), kas apliecina, ka laboratorija ir novērtēta un atbilst Ministru kabineta 2013.gada 22.oktobra noteikumos Nr.1176 “Cilvēka audu un šūnu izmantošanas kārtība” noteiktajām prasībām un ir tiesīga veikt cilmes šūnu (izdalītu no nabassaites asinīm) laboratorisko izmeklēšanu, apstrādi un uzglabāšanu Latvijas teritorijā. “iVF Riga”  ir neauglības ārstēšanas un mākslīgās apaugļošanas klīnika, kas tika atvērta 2013. gadā. Klīnikā darbu uzsāka Latvijā augsti kvalificēti  un pieredzējuši speciālisti, kuri gadiem ilgi ir uzkrājuši pieredzi reproduktoloģijas, embrioloģijas, ģenētikas un pacientu koordinēšanas jomā. Detalizētākai  informācijai apmeklējiet “ iVF Riga” mājas lapu.

Tagad arī Latvijas iedzīvotājiem ir lieliska iespēja saņemt jaunu un ekskluzīvu pakalpojumu– apdrošināt sava bērna veselību savlaicīgi pret iespējamiem riskiem un slimībām. Nekavējieties domāt par jaundzimušā nākotni un rīkoties atbildīgi, jo bērna veselība dzīvē ir vissvarīgākā. Izmantojiet brīnišķīgu un unikālu iespēju ieguldīt savā un bērnu veselības labā. Saglabājiet  šodien to, kas var palīdzēt rīt!

Mūsdienās zinātnieki meklē jaunas iespējas un pielietojumus cilmes šūnu terapijai, tai skaitā arī mūsu Latvijas ārsti un zinātnieki līdz šim  jau veiksmīgi izmanto cilmes šūnas ortopēdijā, kardioloģijā, eksperimentālā ārstēšanā izmantojot transplantētās šūnas, kas iegūtas no kaulu smadzenēm operācijas laikā zem narkozes. Salīdzinājumā ar citu šūnu iegūšanas veidiem nabas saites šūnu iegūšanas process nav sāpīgs un dzīvībai bīstams, jo  šūnas tiek iegūtas no materiāla, kas  pēc dzemdībām tiek mests laukā. Kādēļ vajadzētu šo vērtīgo materiālu izmest atkritumu urnā, ja no tā var iegūt iespējamai ārstēšanai izcilu materiālu - šūnas lielākā un bagātīgākā apjomā nekā no citiem audiem?

Šīs saglabātās šūnas paver plašākas un efektīvākas ārstēšanas iespējas pacientiem. Cilmes šūnu saglabāšana “iVF Rīga Cilmes šūnu centrā” dod garantiju, ka tās tiks iegūtas un  analizētas atbilstoši visiem noteiktajiem Eiropas standartiem, un droši uzglabātas tepat Latvijā, sertificētā laboratorijā, kurai ir  pasaulē vismodernākais aprīkojums.

“iVF Rīga” klīnikai ir liela pieredze darbā ar bioloģisko materiālu un tā uzglabāšanu, tas ievērojami paātrina un padara drošāku šūnu saglabāšanas procesu, kurā ietilpst droša transportēšana un  garantēts kvalitatīvs uzglabāšanas process nepieciešamajā temperatūrā. Šī ir vienīgā nacionālas nozīmes cilmes šūnu banka, kas atrodas Latvijas teritorijā - tātad netālu no bērniņa dzimšanas vietas. Būtiski ir arī tas, ka minētie pakalpojumi atbilstoši Latvijas likumdošanai tiek kontrolēti un regulēti, turklāt pacients jebkurā brīdī var pārliecināties, ka cilmes šūnas tiek uzglabātas atbilstoši visiem noteiktajiem standartiem.