Noderīgi
Jaundzimušā cilmes šūnu saglabāšana ir bioloģiskās apdrošināšanas iespēja visai ģimenei

Jaundzimušā ģenētiskā pase

Jaundzimušā ģenētiskā pase – ir DNS analīžu kopums, kas palīdz uzzināt ģenētiski pārmantotu saslimšanu risku vai noteikt ģenētiskas priekšrocības. 
Ģenētiskās pases sastādīšanai iVF Riga klīnikas cilmes šūnu centrs piedāvā veikt analīzes arī pēc nabassaites asinīm. Nabassaites asins cilmes šūnu koncentrāta izdalīšanas un uzglabāšanas paplašinātās programmās Lux un Lux+  tiek piedāvāta molekulāri-ģenētiskā testēšana specializētā ģenētikas laboratorijā, kas ļauj noteikt, vai cilvēks ir šādu slimību nēsātājs:

  • Glutēna nepanesamība (Celiakija) Savlaicīga iedzimtas glutēna nepanesamības noteikšana.
  • Laktozes nepanesamība. Laktozes nepanesamība – metaboliska slimība, ko izraisa laktāzes fermenta deficīts. Šī fermenta trūkums noved pie laktozes uzsūkšanās traucējumiem.
  • Dzelzs uzkrāšanas sindroms (Hemohromatoze) - mantojama, ģenētiski izraisīta slimība, kurai raksturīgi dzelzs vielmaiņas traucējumi organismā, kā arī dzelzs uzkrāšanās audos un orgānos.
  • Alfa-1-antitripsīna nepietiekamība - deficīts, kura rezultātā tiek sagrauts plaušu elastīgums un to elementu struktūras izturība, slimības rezultātā var attīstīties plaušu emfizēma. Iedzimts alfa-1-antitripsīna deficīts ir īpaši bīstams smēķētājiem – plaušu sabrukuma rezultātā būtiski samazinās viņu dzīves ilgums.
  • Rezistence pret HIV-1 infekciju
  • Cistiskā fibroze - iedzimta slimība, kuras pamatā ir CFTR gēna mutācija. Cistiskai fibrozei raksturīgi ārējās sekrēcijas dziedzeru bojājumi, smagi elpošanas orgānu, kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumi.
     

* Ģenētiskā pase NAV diagnozes noteikšana
* Analīžu rezultāti ir lietderīgi uztura koriģēšanai
* Rekomendācijas dzīves stila maiņai