Sabīne Kondratjeva
Uzdod jautājumu!
Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem!
Autisma ārstēšana ar nabassaites asins cilmes šūnām
Tika apkopoti rezultāti no klīniskā pētījuma pirmās fāzes par autisma terapiju ar nabassaites asins cilmes šūnām!
2015.gadā bērnu neiroloģijas klīnikā (ASV, Kalifornija) dakteris Maikls Čezs (Michael Chez) ir ievadījis nabassaites asins šūnas (saglabātas bērna dzimšanas laikā) 30 bērniem ar autisma simptomiem. Daktera ziņojums par rezultātiem bija vairāk nekā optimistisks, jo vairāk kā 50% bērniem parādījās uzlabojumi sociālās mijiedarbības un sociālās saites noturēšanas un komunicēšanas spējās.
2017.gada aprīlī Djūka universitāte (Duke University, USA) oficiāli publicēja klīniskā pētījuma pirmās fāzes rezultātus par autisma ārstēšanas drošību ar paša bērna nabassaites asins šūnām, kas tika saglabātas dzemdību laikā. Pētījumā tika iesaistīti 25 abu dzimumu bērni vecumā no 2 līdz 5 gadiem. Par pielietošanas efektivitāti tika spriests pēc vecāku aptaujas un klīniskajiem testiem. Ziņots, ka vairāk kā 60% dalībniekiem tika novērota autisma traucējumu pakāpes samazināšanās. Pēc šiem rezultātiem klīniskais pētījums turpinās, kurā piedalās 165 bērni ar autismu vecumā no 2 līdz 8 gadiem. Obligāts nosacījums dalībai pētījumā ir iepriekš saglabātas jaundzimušā nabassaites asins cilmes šūnas.
Nākamajā dienā pēc rezultātu publicēšanas saistībā ar šo pētījumu tika pārraidīta intervija CNN kanālā ar ģimeni, kura tika iesaistīta pētījumā. Vecāki ir novērojuši cerīgas pārmaiņas savas mazas meitiņas uzvedībā (http://edition.cnn.com/2017/04/05/health/autism-cord-blood-stem-cells-duke-study).
Atsauces:
- Autologous Cord Blood Infusions Are Safe and Feasible in Young Children with Autism Spectrum Disorder: Results of a Single-Center Phase I Open-Label Trial Stem Cells Translational Medicine | 05 April 2017
- Clinical Trial to Evaluate the Efficacy of Umbilical Cord Blood to Improve Outcomes for Children with Autism Spectrum Disorder Duke Center for Autism and Brain Development | 04 April 2017