Aktuāli

Uzdod jautājumu!

Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem!

Sabīne Kondratjeva

Sabīne Kondratjeva

Noderīgi raksti

Maksima nabassaites asiņu pielietošana autisma terapijai

28.08.2020

Maksima māte Olga uzzināja par nabassaites asiņu saglabāšanu pirms 7 gadiem, kad viņa gaidīja dvīņus. Viņa nekavējoties nolēma saglabāt šo vērtīgo bioloģisko materiālu saviem bērniem. Olga dzīvo Ukrainā, un viņa izvēlējās "Hemafund" nabassaites asiņu banku.

Dzemdības bija sarežģītas, taču Olgai piedzima divi veseli bērni, vecākā meita Svetlana un jaunākais dēls Maksims. Dzimšanas brīdī ārsti bērniem nekonstatēja nekādas novirzes. Bet pēc dažiem mēnešiem bija skaidrs, ka zēns bija ļoti nervozs zīdainis – viņš bieži raudāja, slikti ēda un naktīs gandrīz negulēja. Sākumā ārsti Maksimam diagnosticēja kuņģa spazmas, kas aizkavēja viņa spēju pārstrādāt pārtiku. Bet viņš nereaģēja uz šo ārstēšanu, un tikai tad, kad viņam bija trīs gadi, ārsti saprata, ka viņam ir laktozes nepanesība. Īpaša diēta nekavējoties uzlaboja Maksima labsajūtu.

Bet ar vecumu parādījās trīs jauni simptomi, kas daudz vairāk biedēja viņa māti. Maksims joprojām nerunāja, gandrīz neatpazina savu mammu un tēti, nespēja koncentrēt uzmanību un neatbildēja uz runu. “Pēc virknes izmeklējumu ārsti noteica provizorisku diagnozi: autiskā spektra traucējumi. Pēc tam tika iekļautas ar augstāku garīgo funkciju traucējumiem saistītās slimības iespējamo slimību sarakstā.”

Cenšoties uzlabot bērna stāvokli, Maksimam atkārtoti veica terapijas, kuras mērķis bija stimulēt viņa smadzenes. Tie ietvēra mikropolarizāciju (ārstēšanu ar nelielu elektrisko strāvu), bioakustisko korekciju (pacients klausās savus smadzeņu viļņus, kas pārveidoti par skaņu), kā arī medikamentozo ārstēšanu, izmantojot aktīvos neiropeptīdus (psihostimulantus). Neviena no šīm terapijām būtiski neuzlaboja viņa stāvokli.

Maksima ģimene cīnījās, lai tiktu galā ar viņa uzvedību. Autisma simptomi bija arvien acīmredzamāki. Viņš nekomunicēja ar vienaudžiem, bērnudārza skolotāji nevarēja viņu iesaistīt nekādās aktivitātēs. Olgai un viņas vīram, dēla īpašo vajadzību dēļ, bija grūti izvairīties no pārmērīgas svešu cilvēku uzmanības. Tāpēc viņi pārcēlās uz māju ārpus pilsētas, prom no cilvēkiem.

“Pastāvīgi meklējot jaunas autisma ārstēšanas metodes, sociālajos medijos es sastapos ar vecmātes video lekciju par autisma ārstēšanu ar cilmes šūnām, ” atceras Olga. Saprotot, ka dēla nabassaites asinis varētu palīdzēt, Olga nekavējoties zvanīja uz nabassaites asiņu banku, lai uzzinātu par bērnu nabassaites asiņu uzglabāšanas apstākļiem. “Nabassaites asiņu banka izskaidroja visas nianses, sniedza slimnīcu sarakstu un atbalstīja mūs katrā solī. Es pat nezinu, vai es varētu tik ātri sākt ārstēt savu dēlu bez speciālistu palīdzības un atbalsta. Pāris nedēļu laikā mans dēls tika nosūtīts uz slimnīcu, un piegādāja nabassaites asinis bez maksas. Mēs bijām ļoti nervozi, taču ārstēšana bija veiksmīga, un dēls jutās labi. ”

Otrajā dienā pēc ārstēšanas ar paša nabassaites asiņu cilmes šūnām Maksima uzvedība mainījās, un viņš sāka kurnēt. Pat viņa māte bija pārsteigta, bet turpmākas izmaiņas bija vairāk pamanāmas. “Dažu nedēļu laikā Maksims sāka koncentrēt acis, klausīties citu runu un mēģināt runāt, ” atceras Olga. Viņš iecienīja krāsojamās grāmatas un sāka mācīties alfabētu. Bet Olga patiesi ticēja cilmes šūnu ārstēšanas rezultātiem, kad viņa no dēla dzirdēja ilgi gaidīto vārdu “Mamma-mana”.

Pateicoties terapijai, Maksims tagad apmeklē skolu. Viņam, protams, ir grūti nosēdēt visas stundas, bet viņam patīk mācīties. Un viņa skolotāji labprāt dalās stāstos par viņa īpašajiem sasniegumiem un slāpēm pēc zināšanām.

Olga ar trīcošu balsi atcerās, ka jutās iztukšota, kad situācija šķita bezcerīga. “Es baidījos, ka nevarēšu priecāties par meitas panākumiem, kad cieta mans dēls. Un tagad esmu pārliecināta, ka spējam pārvarēt visas grūtības! Un mūsu ģimene būs laimīga!” Olga un viņas vīrs plāno papildināt savu ģimeni un noteikti saglabās sava jaunā mazuļa nabassaites asinis, lai aizsargātu viņu bērnu nākotni.

Avots: https://parentsguidecordblood.org/en/news/maksims-cord-blood-therapy-autism

  • Maksima nabassaites asiņu pielietošana autisma terapijai