Sabīne Kondratjeva
Uzdod jautājumu!
Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem!
Noderīgi raksti
Augļa kustības grūtniecības laikā
07.11.2018
Pirmās embrija kustības paradās ap 6. grūtniecības nedēļu, kad embrijs nedaudz spēj kustināt muguru un kaklu. No 7.-8. nedēļas, veicot ultrasonogrāfijas izmeklēšanu, ginekologs spēj noteikt pirmās roku un kāju kustības. Pakāpeniski attīstoties augļa nervu sistēmai, kustības kļūst arvien sarežģītākas. Grūtniece parasti kustības nejūt līdz 18.-20. grūtniecības nedēļai, šajā laikā roku un kāju kustības kļūst pilnvērtīgākas, jo attīstās augļa locītavas. Atkārtotas grūtniecības gadījumā, kustības var sākt just ātrāk, ap 16.grūtniecības nedēļu, jo dzemdes muskulatūra ir vairāk atslābināta.Pirmās augļa kustības parasti ir jūtamas kā viegla plandīšanās, tomēr grūtnieces tās apraksta ļoti dažādi. Sākumā augļa kustības ir haotiskas. Ap 24. nedēļu kustībām parādās regularitāte. Lielākā aktivitāte parasti ir vērojama pēcpusdienā un vakara pusē. Miega periodi auglim ilgst parasti 20-40 minūtes, šajā laikā sieviete parasti kustības nejūt.
Kustības liecina par augļa labsajūtu. Guļot uz sāniem un koncentrējoties uz augļa kustībām, 2 stundu laikā ir jājūt 10 kustības. Novērojot izmaiņas augļa kustību raksturā vai tiem samazinoties, ir svarīgi nekavējoties griezties pie ārsta, lai novērtētu augļa stāvokli un labsajūtu.
iVF Riga Cilmes šūnu centrs katru mēnesi rīko bezmaksas lekcijas topošajām māmiņām. Lekciju par dzemdībām un par cilmes šūnām vada sertificēta vecmāte un cilmes šūnu centra speciālists. Sekojiet līdzi mūsu pasākumiem mūsu mājas lapā, kā arī mūsu Facebook lapā