Kontakti
iVF Riga cilmes šūnu centrs iepazīstina ārstus un pacientus ar jaunāko informāciju šūnu tehnoloģiju nozarē

Uzdod jautājumu!

Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem!

Šūnu terapija – jaunas iespējas medicīnā vai mārketinga mīts?

19.10.2017

Š.g.19.oktobrī Rīgā notiks paneļdiskusija par šūnu tehnoloģijām «Šūnu terapija – jaunas iespējas medicīnā vai mārketinga mīts?». Vadošie speciālisti no Norvēģijas, Austrijas un Izraēlas, Latvijas diskutēs par cilmes šūnu terapijas pielietošanas pieredzi pasaulē, drošības kontroli un ētiskajiem aspektiem. Diskusijā aicināti piedalīties arī Latvijas speciālisti, kuriem ir pieredze darbā ar cilmes šūnām. Mēģināsim atbildēt uz jautājumiem, vai Latvijas medicīnas sabiedrība ir gatava jaunām tehnoloģijām medicīnā, vai ir iespējama šūnu tehnoloģiju pielietošana Latvijā tuvākajā laikā un kādi resursi ir nepieciešami šā virziena attīstībai?

„Eiropa un pasaules medicīnas sabiedrība biežāk pievērš uzmanību šūnu terapijai kā iespējai, kas padara arvien pieejamāku un efektīvāku personalizēto medicīnu katram cilvēkam. Jau tagad pasaulē ir notikušas vairāk nekā 35000 nabassaites asins cilmes šūnu transplantācijas, turklāt tiek veikti vairāk nekā 500 klīniskie pētījumi cilmes šūnu pielietošanā dažādu saslimšanu ārstēšanai. Tomēr joprojām notiek arī diskusijas par to, cik droša ir ārstēšana, vai ir pietiekama pieredze un pētījumi, turklāt dažādās valstīs ir atšķirīgs likumdošanas regulējums un attieksme,” stāsta diskusijas iniciatore Dr.Violeta Fodina.” Ir valstis, kurās jau gadiem tiek veidota nacionālā cilmes šūnu banka -  kā tas ir Spānijā, ir valstis, kuras investē  šūnu terapijas ieviešanā un pētniecībā ( piemēram, Norvēģija), un ir arī valstis, kur šāda terapija nav pagaidām attīstīta. Kādēļ tas tā ir, cik no mītiem ir patiesi un kuri ir aizspriedumu vai nezināšanas rezultāts, par to visu runāsim diskusijas laikā.”  

Diskusija notiks š.g.19.oktobrī plkst.12:00 Rīgā, Albert Hotel, Dzirnavu ielā 33.

Diskusijā piedalīsies:

  • Aleksandra Aizenštadta, bioloģisko zinātņu kandidāte (Norvēģijas cilmes šūnu pētījumu centrs, Oslo universitātes slimnīca, molekulārās medicīnas fakultāte, pamata medicīnas zinātņu institūts, Oslo Universitāte, Norvēģija);
  • Dr. Moše Izraēli, Audu tipēšanas laboratorijas direktors (I. Rabīna medicīnas centrs, Izraēla);
  • Günther Löscher, (MTC-GmbH Management Consulting, Austrija),
  • Dr.Violeta Fodina,  iVF Riga Medicīnas direktore, reproduktoloģe, ginekoloģe-dzemdību speciāliste (Latvija).
  • Ēriks Jakobsons, Šūnu transplantācijas centra direktors, Latvija.

Diskusija norisināsies Latvijas vadošā reproduktoloģijas, ģenētikas un cilmes šūnu centra iVF Riga rīkotās 3. ikgadējās starptautiskās konferences “Reproduktoloģija, ģenētika un biotehnoloģijas” ietvaros.

  • Šūnu terapija – jaunas iespējas medicīnā vai mārketinga mīts?