Kontakti
iVF Riga cilmes šūnu centrs iepazīstina ārstus un pacientus ar jaunāko informāciju šūnu tehnoloģiju nozarē

Uzdod jautājumu!

Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem!

Sabīne Kondratjeva

Sabīne Kondratjeva

Mūsu GMP laboratorija ir atzīmēta ar atzinību par inovācijām nominācijā “Jauna inženierbūve”!

09.03.2018

2018. gadā, 7.martā, svinīgā apbalvošanas ceremonijā VEF Kultūras pilī paziņoja Latvijas labākās būves, ikgadēja konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” laureātus un konkursa “Gada būvinženieris Latvijā 2017” uzvarētājus. 

 

Konkursu “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” organizē biedrība “Building Design and Construction Council” sadarbībā ar Rīgas domes Īpašuma departamentu, LR Ekonomikas ministriju, LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Darba Devēju konfederāciju, biedrību “Zaļās mājas”, Valsts kultūras pieminekļu un aizsardzības inspekciju, aģentūru “Live Rīga”. Konkursu atbalsta “TechnoNicol”, “ThermoWhite”, “Peikko”, “Philosophers Residence”, “Pillar”, “Scania”, “Evopipes”.

 

Atzinību par inovācijām, nominācijā “Jauna inženierbūve” saņēma GMP laboratorijas projektēšana un izbūve“iVF Riga” klīnika, Zaļā iela 1, Rīga. Pasūtītājs  ir “iVF Riga” klīnika. Projekts  un būvnieks “FIMA”, projekta vadītājs Toms Mols.

 

Darbam ar mezenhimālajām cilmes šūnām ir nepieciešams izmantot kultivēšanas metodi jeb šūnu reproducēšanu ārpus organisma, tomēr ļoti svarīgi nepasliktināt šūnu īpašības, tāpēc šāda veida darbs prasa augstas kvalifikācijas laboratorijas speciālistus un sterilus apstākļus.

Lai nodrošinātu šīs prasības, darbu ar šūnu produktu gan ilgstošai kriogēnai uzglabāšanai, gan terapeitiskajam pielietojumam ir nepieciešams veikt saskaņā ar GMP standartiem. GMP (Good Manufacturing Practice) standarti ir normu, noteikumu un vadlīniju sistēma zāļu, medicīnas iekārtu, diagnostikas produktu, pārtikas produktu, pārtikas piedevu un zāļu aktīvo vielu ražošanai.

Viena no galvenajām prasībām darbā pēc šādiem augstiem standartiem ir “tīro telpu” izveide un aprīkošana, proti, laboratorija, kurā tiek nodrošināts un kontrolēts noteikts tīrības līmenis, kas savukārt novērš šūnu materiāla piesārņojumu. Savukārt, lai nodrošinātu atbilstošus apstākļus darbam ar šūnām, tika atvērta GMP laboratorija.

 

  • Mūsu GMP laboratorija ir atzīmēta ar atzinību par inovācijām nominācijā “Jauna inženierbūve”!