Kontakti
iVF Riga cilmes šūnu centrs iepazīstina ārstus un pacientus ar jaunāko informāciju šūnu tehnoloģiju nozarē

Uzdod jautājumu!

Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem!

Cord Blood World Europe 2017

22.06.2017

Šī gada maijā, Londona norisinājās Cord Blood World Europe konference, kas pulcēja kopā vairāk nekā 200 nabassaites asins speciālistus no visas pasaules, lai apspriestu industrijai nozīmīgus izaicinājumus. Šo konferenci  apmeklēja arī iVF Riga cilmes šūnu centra speciāliste Elīna Rozīte. Cord Blood World Europe jau šogad norisinās 3. reizi. Konferences mērķis ir pulcēt kopā publisko un privāto banku sektorus, klīnisko pētījumu speciālistus, pētniekus un likumdevējus, lai uzlabotu procesu kvalitāti, samazinātu izmaksas un apspriestu jaunākos klīniskos pētījumus un  nabassaites asins pielietošanas iespējas.

Šobrīd pasaulē noris vairāk kā 280 nabassaites asins klīniskie pētījumi. Konferences laikā tika demonstrēti  jaunākie pētījumu rezultāti no ASV par hematopoētisko cilmes šūnu pavairošanu, lai uzlabotu nabassaites asins cilmes šūnu transplantācijas, gēnu terapijas klīnisko pielietošanu un novērstu ķīmijterapijas nevēlamos blakusefektus. Djūka Universitātes Medicīnas centrs veic klīnisko pētījumu, pavairojot noteiktas šūnas nabassaites asinīs (DUOC-01), tā mērķis ir uzlabot standarta nabassaites asins terapiju bērniem, kuriem ir leikodistrofija (Krabbe slimība, Metahromatiska Leukodistrofija, Adreneleukodsitrofija, Mukopolisaharidoze, Nimana Pika slimība, Maroteau LamyBatten slimība u.c). Pēc pozitīvajiem terapijas rezultātiem ārsti izteica hipotēzi, ka DUOC-01 var ārstēt arī pacientus ar smadzeņu bojājumiem. Šobrīd noris klīnisko pētījumu I stadija tādām slimībām kā cerebrālā trieka, autisms un hipoksiskā išēmiskā encefalopātija. Pirmie pētījuma rezultāti ir ļoti pozitīvi. Bērni ar autisma slimību uzvedas mierīgāk un reaģē labāk uz apkārt esošajām lietām.

Pēc konferences apmeklējuma ir redzams, ka nabassaites asins pielietojums pasaulē strauji paplašinās, turklāt nabassaites asiņu uzglabāšanā iegūtā pieredze paver iespējas arī citu šūnu veidu uzglabāšanai un izmantošanai.

  • Cord Blood World Europe 2017