Kontakti
iVF Riga cilmes šūnu centrs iepazīstina ārstus un pacientus ar jaunāko informāciju šūnu tehnoloģiju nozarē

Uzdod jautājumu!

Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem!

Sabīne Kondratjeva

Sabīne Kondratjeva

Autisma terapija ar nabassaites asins cilmes šūnām

15.06.2017

Tika apkopoti rezultāti no klīniska pētījuma pirmās fāzes par autisma terapiju ar nabassaites asins cilmes šūnām!

2015.gadā bērnu neiroloģijas klīnikā (ASV, Kalifornija) dakteris Maikls Čezs (Michael Chez) ir ievadījis nabassaites asins šūnas (saglabātas bērna dzimšanas laikā) 30 bērniem ar autisma simptomiem.  Daktera ziņojums par  rezultātiem bija vairāk nekā optimistisks, vairāk kā 50% bērniem parādījās uzlabojumi sociālās mijiedarbības un sociālās saites noturēšanas un komunicēšanas spējās.

2017.gada aprīlī Djūka universitāte (Duke University, USA) oficiāli publicēja klīniskā pētījuma pirmās fāzes rezultātus par autisma ārstēšanas drošību ar paša bērna nabassaites asins šūnām, kas tika saglabātas dzemdību laikā. Pētījumā tika iesaistīti 25 abu dzimumu  bērni  vecumā no 2 līdz 5 gadiem. Par pielietošanas efektivitāti tika spriests pēc vecāku aptaujas un klīniskajiem testiem. Ziņots, ka vairāk kā 60% dalībniekiem tika novērota autisma traucējumu pakāpes samazināšanās. Pēc šiem rezultātiem klīniskais  pētījums turpinās, kurā piedalās 165 bērni ar autismu vecumā no 2 līdz 8 gadiem. Obligāts nosacījums dalībai pētījumā ir iepriekš saglabātas jaundzimušā nabassaites asins cilmes šūnas.

Nākamajā dienā pēc rezultātu publicēšanas saistībā ar šo pētījumu, tika raidīta intervija CNN kanālā  ar ģimeni, kas tika iesaistīta pētījumā. Vecāki ir novērojuši cerīgas pārmaiņas savas mazas meitiņas uzvedībā (http://edition.cnn.com/2017/04/05/health/autism-cord-blood-stem-cells-duke-study).

 

  • Autisma terapija ar nabassaites asins cilmes šūnām